Close
kobieta

Kobieta cierpi na zapalenie pochwy

Jeżeli kobieta cierpi na zapalenie pochwy, można ulżyć sobie w dolegliwościach poprzez stosowanie kąpieli (nasiadówki), podmywanie się z użyciem ziół i mieszanek ziołowych specjalnie przygotowanych dla kobiet, w które można zaopatrzyć się w aptekach np. z rumiankiem, korą dębu, szałwią nagietkiem.
Jednak i tak koniecznie powinna zgłosić się jak najszybciej do lekarza ginekologa aby jak najszybciej postawił diagnozę i rozpoczął leczenie.

W leczeniu najlepiej sprawdzają się globulki i kremy działające miejscowo. Leki przeciwalergiczne, przeciwświądowe oraz przeciwzapalne. Kremy i globulki z kwasem hialuronowym i nawilżające okolice intymne

Lekarz może też zlecić stosowanie tabletek doustnych, globulek i kremów miejscowo zawierających antybiotyk jako środek przeciwzapalny. Leczenie zwykle trwa kilka tygodni aż do ustąpienia objawów, szczególnie upławów i dolegliwości bólowych. Po wyleczeniu należy włączyć działania profilaktyczne aby nie doszło do kolejnego zapalenia. Oprócz przestrzegania higieny bardzo ważne jest też aby dbać o prawidłową odporność organizmu, uważać na kąpiele w basenach, zwracać uwagę na używane środki do prania i płukania bielizny oraz preparaty do higieny intymnej. Bardzo ważne jest też przestrzegania współżycia seksualnego.

Więcej – https://portaldlazdrowia.pl/nieswoiste-bakteryjne-zapalenie-pochwy/