Close
hashimoto

Jak żyć z Hashimoto?

„Żyję z Hashimoto…” Obecnie coraz częściej możemy spotkać się z takim stwierdzeniem. Coś, co kiedyś było nam zupełne obce, dziś ma swoją nazwę i niestety wychodzi na jaw często zupełnie nieoczekiwanie.

Choroba Hashimoto to inaczej przewlekłe zapalenie tarczycy. To jedno ze schorzeń autoagresji. Z nieznanych przyczyn układ immunologiczny traktuje wrogo białka tarczycowe i zarazem niszczy je.

Choroba ta nie nie daje czytelnych objawów, często jest bardzo trudna do wykrycia. Jej symptomy często bagatelizujemy, zrzucamy winę na pogodę lub niewyspanie. Typowymi objawami choroby Hashimoto są między innymi ciągłe zmęczenie i senność, skłonność do depresji, huśtawka nastrojów, wypadanie włosów, zaparcia, bóle mięśni i stawów, nagłe przybieranie na wadze, zaburzenia owulacji, które ciągną za sobą trudności z zajściem w ciążę.

Niestety nie ma leku, który naprawiłby to, co jest przyczyną występowania choroby w naszym organizmie. Leczenie polega tutaj na usuwaniu skutków. Tabletki przyjmować trzeba już przez cały życie. Należy również regularnie odwiedzać lekarzy, by sprawdzić swój stan zdrowia.

Więcej – https://portaldlazdrowia.pl/choroba-hashimoto-objawy-i-leczenie/