Close

Łagów i jego atrakcje

To miasto jest jednym z najciekawszych miejsc na terenie województwa lubuskiego. Łagów znany jest przede wszystkim z malowniczej okolicy oraz zamku, na którego teren z pewnością warto zajrzeć podczas wycieczki po tej części kraju. Łagów to miejsce wyjątkowe dla miłośników historii, którzy też stanowią najliczniejszą grupę w gronie zaglądających tu turystów.

Na terenie miasta, którego historia sięga czasów wczesnego średniowiecza, nie brak ciekawych zabytków. Tym najważniejszym jest zamek joannitów – piękna budowla w stylu gotyckim, która powstała w połowie XIV stulecia. Dziś w historycznych murach mieści się elegancki hotel, a zamkowa wieża jest dla turystów atrakcyjnym punktem widokowym. Ciekawostką jest również zamkowa kawiarnia, która mieści się w przepięknej Sali Rycerskiej.

Łagów może się okazać miejscem atrakcyjnym dla miłośników aktywnego wypoczynku. Zachwycają okoliczne jeziora, a otaczające miasto lasy są ciekawym celem wycieczek pieszych i rowerowych. Czeka tu również ciekawy szlak wodny, dzięki któremu i wodniacy znajdą w rejonie Łagowa wiele ciekawych możliwości spędzania tu wolnego czasu. Piękne jeziora oraz wzgórza stanowią o malowniczości tej okolicy, a tereny Łagowskiego Parku Krajobrazowego z pewnością zasługują na bliższe poznanie. Dla miłośników przyrody wielką atrakcją jest pobliski rezerwat przyrody „Buczyna Łagowska”.

Więcej o zamku w Łagowie – https://discover.pl/zamek-joannitow-w-lagowie/