Close

Przykłady wykorzystania fototapet na ścianę

Każdy chciałby mieć swój dom urządzony inaczej, niż to co widzimy u naszych znajomych i sąsiadów. Często kombinujemy i zastanawiamy się w jaki sposób można to uzyskać. Ludzie generalnie są tak kreatywni, że ciężko wymyślić jest coś faktycznie nowego. Czasami jednak nie trzeba stosować nowatorskich rozwiązań, ale można zastosować coś, co już niegdyś było dosyć szeroko stosowane, a obecnie uzyskało nową jakość oraz styl. Jedną z takich rzeczy są fototapety na ścianę.

Po co stosujemy fototapety?

Fototapety umieszczamy na ścianie głównie po to, aby urozmaicić wygląd naszego pokoju lub mieszkania. W tym przede wszystkim różnią się one od tapet, gdyż tapetę nakładamy na całą powierzchnię ściany (chcąc uzyskać ciekawe, ale jednolite pokrywające dużą przestrzeń tło). Fototapeta powinna dobrze komponować się z tapetą lub z kolorem farby, jaki mamy na ścianę naniesiony. Obecnie fototapety są bardzo przeróżne, szczególnie ciekawe są fototapety 3D lub fototapety iluzjonistyczne, które oprócz zwykłych krajobrazów lub grafik dają jeszcze wrażenie złudzenia bądź głębi. Ciekawie wyglądają jeżeli są zgrane z elementami wystroju naszego domu, bądź odpowiednio zaaranżowane.

Jak można wykorzystać fototapetę ścienną?

Niektórymi ciekawymi pomysłami może być na przykład umieszczenie fototapety, która imituje widok z okna na ścianie, która tego okna nie posiada. Dodatkowo możemy wokół takiej fototapety zamontować coś co przypomina ramę okienną. Dzięki temu uzyskujemy zespolenie, które do złudzenia faktycznie może dać wrażenie że posiadamy okno. Jeżeli w tym miejscu zastosujemy jeszcze parapet, który tak naprawdę jest półką, otrzymujemy bardzo ciekawy efekt. Innym przykładem może być na przykład fototapeta która imituje ceglaną ścianę, daje to wrażenie bardziej industrialnego i niejako loftowego charakteru naszego domu. Z powodzeniem możemy stosować fototapety, które są w rzeczywistości grafikami 3D. Mogą one bardzo pomóc w stworzeniu wrażenia głębi. Jeżeli są umieszczone jeszcze naprzeciwko lustra wówczas pokój, który w rzeczywistości jest bardzo mały, może wydawać się sporo większy. Najlepszym produktem z tej grupy są fototapety na wymiar, które drukowane są na zamówienie klienta. Jest to fototapeta drukowana ze zdjęcia, które jest kadrowane zgodnie z proporcjami wymiarowymi.