Close

Gatta – sezon jesień-zima 2014/2015

Gatta stawia na mocne trendy

Co sezon najwięksi kreatorzy mody lansują nowe trendy. Tym razem u światowych projektantów króluje szarość, krata, romantyczne falbanki i błysk. Na te tendencje stawia także Gatta. Jesień i zima 2014/2015 to cztery z pozoru różne kierunki, które świetnie będą wyglądać połączone w jednym secie.

gatta_wiosna-lato_2015_3_
gatta_wiosna-lato_2015_4_ gatta_wiosna-lato_2015_24_ gatta_wiosna-lato_2015_8_ gatta_wiosna-lato_2015_1_ gatta_wiosna-lato_2015_19_ gatta_wiosna-lato_2015_18_ gatta_wiosna-lato_2015_17_ gatta_wiosna-lato_2015_16_ gatta_wiosna-lato_2015_15_ gatta_wiosna-lato_2015_14_ gatta_wiosna-lato_2015_11_ gatta_wiosna-lato_2015_13_ gatta_wiosna-lato_2015_10_

Moda zawsze w kratę

Krata jak zawsze w modzie! W tym sezonie po raz kolejny możemy liczyć na rockową Vivienne Westwood, która niemal całą swoją pracę poświęciła właśnie kracie i różnym wariacjom na jej temat. U ekscentrycznej projektantki wzór ten, który pojawia się w różnych formatach, rozmiarach i kolorach wchodzi niemal na każdy element garderoby. Nie zawiodła także minimalistyczna i bardzo klasyczna Vicoria Beckham, która proponuje płaszcz w kratę. Jil Sander także stawia na ten wzór, ale w bardzo delikatnej i drobnej formie. U niej krata niemal interferuje. W tym sezonie kratę możemy nosić w wersji total look – od płaszczy, przez swetry, po dodatki, jak skarpetki i rajstopy.

Daj się zrobić na szaro

Królem szarości jest Haider Ackermann. Także w tym sezonie – swoje oryginalne, pudełkowe konstrukcje proponuje właśnie w tej stonowanej barwie. Sięgnął także po nią dom mody Hugo Boss i Marc by Marc Jacobs. On jednak odważnie zestawia szarość ze sportowym stylem.
Szary to kolor uniwersalny i wielofunkcyjny: może być elegancki, stonowany, a nawet casualowy. Świętnie zagra też w streetowych stylizacjach, szczególnie jesienią i zimą, kiedy dużo chętniej sięgamy po „miejskie barwy maskujące”. Daj się zrobić na szaro i bądź wyjątkowo modna w tym sezonie.

Nie wszystko złoto, co się świeci

Błysk ponownie zawładnął światowymi kolekcjami. W tym sezonie jednak nie ma miejsca na złote bogactwo w stylu Dolce&Gabbana. Pożądana jest przede wszystkim błyszcząca skóra, czerń z połyskiem, opalizujące struktury. Na monochromatyczny błysk postawił m.in. mistrz nowojorskiego, kobiecego stylu – Michael Kors. Mienią się także kolekcje Hugo Bossa i Prady, która dodatkowo zestawiła je z rysunkowymi motywami zwierząt.
Gatta wie, że kobiety lubią się wyróżniać z tłumu, dlatego na jesień i zimę 2014/2015 proponuje skórzane akcenty, które połyskują. Mieni się także srebrna nitka, po którą chętnie w tym sezonie sięgnęli projektanci.

Bądź na fali

Fale, falbanki, drapowania to ostatnia mocna, światowa tendencja, na którą stawia także Gatta. Falbanki mogą być zwiewne jak u Marca Jacobsa lub warstwowe, takie jak proponuje Phillip Lim. Wykorzystała je także w swojej klasycznej, na wskroś brytyjskiej i kobiecej kolekcji Victoria Beckham. Viktor&Rolf poszli o krok dalej i stworzyli z nich nową wersję baskinki. Falbanki nie boją się konkurencji! Mogą więc się błyszczeć i mienić, pojawiać w modnej szarości lub być pokryte kratą. Im więcej tym lepiej.
Falbanka w tym sezonie przyjmuje różne oblicza: może być rockowa albo pozostawać romantyczna nieco retro. Może być dominującym elementem stylizacji lub jej delikatnym akcentem.