Close
własna strona internetowa

Sklep internetowy a strona internetowa

Wiele osób pragnących uskutecznić sprzedaż wysyłkową nie potrafi wybrać pomiędzy sklepem internetowym a stroną internetową. Wbrew pozorom są to dwa osobne pojęcia, różniące się ceną, funkcjonalnością i przeznaczeniem. Jak dokonać właściwego wyboru, dostosować go do własnych potrzeb?

PODOBIEŃSTWA I RÓŻNICE

Sklep internetowy kojarzy się nam przede wszystkim z takimi platformami jak allegro.pl, amazon, czy też aliexpress. Są to serwisy odwiedzane dzienne przez tysiące ludzi. Jak przy tym wypadają strony internetowe, które jedynie prezentują asortyment sklepu? Sam za siebie mówi fakt, że takich stron nie jesteśmy w stanie wymienić z głowy – nie cieszą się one aż tak dużą popularnością. Musimy zatem zdać sobie sprawę, że sklep internetowy przeznaczony jest dla szerokiej grupy odbiorców, natomiast strona internetowa – dla wąskiej, która ma określone wymagania, które nierzadko trzeba doprecyzować telefonicznie lub nawet osobiście. Sklep internetowy sprawdza się w przypadkach, gdy przychód z naszej działalności jest większy – w końcu uzyskanie projektu i zrobienie od zera funkcjonalnego internetowego narzędzia do składania zamówień jest o wiele droższe od wykonania zwykłej strony internetowej. Z kolei strona internetowa sprawdzi się w przypadku sklepów oferujących produkty rzadkie, niespotykane, jedyne w swoim rodzaju – wtedy kontakt telefoniczny może być niezbędny dla sfinalizowania transakcji i zadowolenia obu stron.

własna strona internetowa

POTRZEBY KLIENTA, POTRZEBY SPRZEDAWCY

Najlepszym sposobem na przekonanie się, która z opcji sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku, będzie przeanalizowanie celu naszej działalności, jasne określenie dostępnego budżetu i potrzeb klienta – warto podpytać osoby odwiedzające nasz sklep o zdanie, to może bardzo pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji. Własna strona internetowa jak i sklep internetowy mogą być pomocne w realizacji sprzedaży wysyłkowej, każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety.

Oferta – https://www.nvvi.eu/sklepy-i-strony-www/