Close

Możliwości regulacji w krzesłach biurowych

Wielu pracowników i pracodawców popełnia błąd przy wyborze krzesła biurowego. Zazwyczaj zwracają oni uwagę tylko na jego wygląd i estetykę, nie skupiając się na bardziej istotnych szczegółach. Efektem tego są stanowiska pracy wyposażone w kiepskiej jakości krzesła biurowe, będące przyczyną bólu pleców i nadmiernego obciążenia mięśni. Na pewno nie wpływa to pozytywnie na komfort i wydajność pracy.

Krzesła obrotowe, a ich regulacja

W ergonomicznych fotelach biurowych wiele elementów da się swobodnie regulować w celu jak najlepszego dopasowania ich do potrzeb pracownika – wiadomo, że wyższa osoba potrzebuje dostatecznie wysoko podniesionego siedziska. Oprócz siedziska, w możliwość regulacji wyposażone jest także oparcie. W jego przypadku można regulować nie tylko jego wysokość, ale i nachylenie.

Nie wszystkie fotele do komputera mają możliwość regulacji podłokietników. Tymczasem powinny być one ruchome, by zapewnić możliwość optymalnego ułożenia rąk zgiętych w łokciu pod kątem 90 stopni. Taka pozycja odciąża nadgarstki podczas pracy przy komputerze i zapobiega zmęczeniu rąk. Więcej: https://www.ergo-fotel.pl/krzesla-biurowe.