Close

Urządzamy pokój niemowlaka

Kiedy na świecie ma pojawić się dziecko, pierworodny, na którego nadejście oczekuje się z ogromną niecierpliwością przed rodzicami nie lada zadania do wykonania. Jednym z najważniejszych jest urządzenie jego pokoju. Choć początkowo mama nie może rozstać się z ze swoim dzieckiem i zazwyczaj jego łóżeczko znajduje się w sypialni rodziców, w końcu nadchodzi moment na przyzwyczajanie malucha do jego pierwszego, własnego miejsca.

Jak urządzić pokój niemowlaka?

Możliwości jest tak wiele, iż trudno szybko zdecydować się na jedno rozwiązanie. Nie jest konieczne zatrudniane projektanta, jeśli czujemy się na siłach by zrobić to samodzielnie, ale należy pamiętać, jak istotne jest wyposażenie pokoju nie tylko w odpowiednie meble i kolory oraz dodatki, ale przede wszystkim przydatne i bezpieczne sprzęty.

Interior of playroom.

Jeśli chodzi o ozdoby, to cały czas górują fototapety, w szczególności o bajkowych motywach, które zwracają uwagę dziecka i powodują, że jego wzrok jest odpowiednio stymulowany. Taka fototapeta to zatem dwa w jednym – przyjemne z pożytecznym. Fototapety w pokoju dziecięcym sprawdzaja sie znakomicie, nie tylko w przypadku niemowlaka. Ciekawe motywy, na których „dużo się dzieje” to wspaniała inspiracja dla dziecka i wspólnych rozmów z rodzicami o tym co widać na fototapecie. Rozwijamy wyobraźnię dziecka, a przy okazji wrażliwośc i poczucie estetyki.