Close
fototapeta

Obrazy i fototapety

Dekorując wnętrza. zazwyczaj skupiamy się na ścianach z kilku powodów. Dekoracje ścienne takie jak fototapety i obrazy mają sporo zalet. Są proste w użyciu, zwłaszcza obrazy i zawsze są widoczne z każdego miejsca w pokoju. Nie zajmują przestrzeni, więc nie będą przeszkadzać. Dekoracje, które przeszkadzają zwykle po jakimś czasie są usuwane.

Fototapety są naklejane zwykle w pomieszczeniach już użytkowanych, zwłaszcza w domu lub mieszkaniu, w sypialni, salonie, w pokoju dzieci. Dzieje się tak wtedy, kiedy chcemy nieco ożywić wnętrze bez wymiany mebli. Duża dekoracja jaka jest fototapeta doskonale się nadaje do tego celu. Jej wielkość sprawia, że skupia na sobie uwagę, a tym samym zmienia się postrzeganie wnętrza. przez obserwatora. Wielkość fototapety jest jej zaletą, ale w pewnych przypadkach wzmacnia również odczucia negatywne. Zbyt dużo mocnego koloru, za dużo szczegółów – to wszystko może być źle odbierane, jeśli jest powiększone na całą ścianę. Trzeba więc ostrożnie wybierać motyw do wydruku, zwracając uwagę na to, jak bardzo będzie powiększony. W sypialni fototapety zwykle nie są naklejane na całą ścianę, ale w innych pokojach już tak, podobnie w pokojach biurowych. Fototapety do sypialni zwykle nakleja się nad łóżkiem.

Nieco łagodniej na wnętrze oddziałują obrazy (https://fototapety.art/dekoracje/obrazy-do-salonu/ ), które można drukować z tych samych zdjęć. Obraz można dobierać nie tylko pod kątem motywu, ale również wymiarów. Obraz może być pionowy, kwadratowy albo w orientacji poziomej. Jeśli odpowiednio posterujemy wymiarami i motywem, to dzięki obrazowi możemy uzyskać lepsze efekty niż w przypadku fototapety. Nawet ostre kolory nie będą drażniące, ponieważ nie będą to duże plamy.

W przypadku urządzania nowych wnętrz dobrze byłoby wykonać projekt aranżacji, wraz z doborem motywu fototapety lub obrazu. Profesjonalny projektant złoży wszystkie elementy wystroju w spójna całość. Trzeb tylko pilnować realizacji, ponieważ każda zmiana może zepsuć efekt.