Close

Kuchenna podłoga

Podczas projektowania nowego wystroju kuchni dba się o wiele elementów – dla Pań domu najważniejsze jest to, aby kuchnia była estetyczna i funkcjonalna. Istotne jest jednak coś jeszcze, a mianowicie zadbanie o to, aby materiały z jakich wykonane będą meble bądź inne elementy kuchni były dobrej jakości i przede wszystkim odporne na zniszczenia.

W takim wypadku urządzanie kuchni powinno zacząć się od wybrania odpowiedniej podłogi, która zniesie trudy pracy w tym miejscu i ewentualne zabrudzenia czy możliwości zniszczenia. Jakie mamy możliwości?
Oczywiście zazwyczaj dylemat dotyczy doboru materiałów takich jak glazura, drewno i panele. W kuchni poleca się albo dobrej jakości drewno, albo glazurę, która oczywiście jest najbardziej praktyczna. Panele to niezbyt korzystne rozwiązanie zarówno w kuchni jak i innych pomieszczeniach, ponieważ szybko się niszczy.

zlewozmywak-kwarcowy-zkw-19

Kolejna sprawa do dobór wyposażenia w kuchni. Najważniejszy są zlewozmywaki kuchenne, więc od nich zaczynamy. Dobieramy wielkość i kształt zlewozmywaka równocześnie z aranżacją rozmieszczenia sprzętu w kuchni. Kolor zlewozmywaka dobierzemy na późniejszym etapie. Teraz reszta sprzętu i meble kuchenne, a na końcu dekoracja.

Źródło – zlewy.biz